28 Eylül 2011 Çarşamba

Baby Faced Beauty


          Bu yazıyı yazmadan önce söyle bir göz atayım dedim diziye. İlk izlediğimdeki gibi güldüm, eğlendim, heyecanlandım. Ama söyleyecek birşey bulamıyorum açıkçası toparlayıp... :))
          Bayramın ilk günü izlemeye başladığım bu diziyi o gün oldukça sıkıcı bulmuştum. Uykusuzdum muhtemelen ondan kaynaklandı diye düşünüyorum.:)) Ama diziyi izlerken fikrim 180 derece değişti ve çok sevdim diziyi.
          34 yaşında olan ama 25 olduğuna herkesi ikna edebilecek kadar genç gösteren bir kadının öyküsü. Her ne kadar yaşı almış başını gitmişse de hiç aşık olmamış, hatta kendisinden hoşladığını itiraf eden bir erkek ile karşılaşmamış bir bayanın öyküsü. 34 yaşına gelmiş olmasına rağmen hayallerinden tekine bile sahip olamayan kadının öyküsü. 34 yaşında dünyaya saf ve iyi niyetli kalmış ancak buna rağmen yeteri kadar olgun olan bir kadının öyküsü. Baş kahramanımız Lee So Young adındaki bu kadın işte.
          Ama bana sorarsanız zannettiği kadarda şansız ve kadersiz değil. Neden mi? Çünkü Choi Jin Wook gibi bir namja ile karşılaşıyor daha ne olsun.:)
          Choi Jin Wook; vicdanı pek, zaman zaman abartılı hareketleri olmasına rağmen sevimli ve komik, cana yakın, sevdiğini kadını kıskanırken çok eğlenceli görünen, sevdiğininde sonuna kadar sadık kalan, her başı sıkıştığında yardım etmek için can atan, zengin olmasına rağmen baba parasına güvenmeyip kendi ayaklarının üzerinde durmak için ısrarcı olan, aynı zamanda yakışıklı ve zeki bir adam. Tek kusuru var patronun beğenmediği bir giyim tarzına sahip.
          Choi Daniel ile ilk kez Cyrano Agency ile tanışmıştım. O filmi beğenmeyenler çoğunlukta olsa da ben sevdim. Daniel'i de sevmiştim orada. Bana oradaki havayı verdi başlarda. Ama bu dizi ile yıldızının parladığını düşünüyorum ben. Çünkü güzel bir oyunculuk çıkarmış ortaya. Çok gözüme girdi.
          Lee So Young ile Choi Jin Wook çiftinin elektriği de oldukça iyiydi. Sanki onlar gerçekten bir çiftmiş bende onların yanındaymış gibi falan hissettim bir ara.:)) Choi Jin Wook'un itirafları çok etkileyiciydi. Go-stop oynadıkları sahnede So Young'un 34 yaşındaki bir kadının ilk kez birinden senden hoşlanıyorum dediğini duymasında hissetiği şaşkınlık, için için bunu duyabileceğim bir gün olduğunu hiç sanmıyordum duygusu bana kadar ulaştı.:D Bu arada 34 yaşı bu kadar vurgulamamın sebebi diziden kaynaklanıyor. Dizi baya durmuş bunun üzerinde, mecburen banada yansıdı.:))
          Capital Scandal ile benden tam not alan Ryu Jin'i, burada garipsedim ilk bölümler. Herşeyden önce çok zayıflamış ve suratı tatlı kaşığı kadar kalmış, biraz daha zorlasa da tatlı çatılı gibi duracak yani. Saç kesimi de o kıl olduğum 49 Days Han Kang modelinin yandan yemişiydi zaten. Dua etsinler Ryu Jin'i seviyorum. Yoksa çok çirkinleştirmişler adamcağızı canım.:)) Sert bir yönetici olmasına rağmen So Young'a olan ilgisi çok sevimliydi. Ve asıl cezayı hak edenlerin foyaları ortaya çıktıktan sonra gözünün yaşına bakmadan eşyalarını toplatıp yol verdi yaa. Ahh canım zaten gözüme giriktik. Tekrar giremezsin yaa:))
          Sungkyunkwan Scandal'ın mazlum Cho Sun'u bu arada baş yapıt bir kıskanç. Kıskançlığından kendine yakışmayan adi oyunlara kalkışacak bir cadı.
          Başrol kızımız ile başrol oğlumuz yan karakterden etkilenmediler hiç. Yan karakterlerde hiç baskı yapıp kafa karıştırma yoluna gitmedi. Bu da diziyi diğer dizilerden farklı kıldı. Daha çok dizide hayalleri için mücadele eden ve ona yardımcı olan hayat arkadaşı vardı. Hee son iki bölüm sevenlerin arasına bir abuji girdi ama olsun artık o kadar değil mi?:))
          Güzel izlenilesi bir diziydi işte. Ben sevdim ve candan buldum özetle. Bir Pasta izler gibi, My  Princess izler gibi hissettim kendimi. 2011 gerçekten anlatıldığı kadar bereketli görünüyor.:))


Adı: 동안미녀 / Dongan Minyeo
Bilinen Adları: Baby Faced Beauty / Youthful Beauty / Pretty Young Woman
Tür: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 20
Yayınlandığı Kanal: KBS2
Yayın Tarihleri: 02.05.2011 – 05.07.2011
Yayınlandığı Günler: Pazartesi – Salı 21:55

Oyuncular:
  • Jang Na Ra / Lee So Young

  • Choi Daniel / Choi Jin Wook

  • Ryu Jin / Ji Seung Il
  • Kim Min Seo / Kang Yoon Seo

OST:
1 Temmuzun Kardan İnsanı 칠월의 눈사람 - Lee Tae Kwon 이태권
2 Portakal Ağacı 오렌지 나무 - Jang Na Ra 장나라
3 Aşıkından çıldırdım 사랑하게 됐나봐 - 페이지
4 Mayısın Kardan İnsanı 오월의 눈사람 -
Jang Na Ra 장나라
5 Bu Yüzden Hastayım 그래서 아프다 - Kim Song Hyun 김성현 (Post)
6 Harika Gün 애쉬그레이
7 Aşk hasretinin arkadaşıyım 사랑은 그리움의 친구입니다 - Jong Dan 정단
8 İyi - Kim Kyung Eun 김경은
9 İki Katı 딱딱이 (Enst.) 
10 Mayısın Kardan İnsanı 오월의 눈사람 (Piyano Ver.) (Enst.) 
11 So Young'un Acısı 소영의아픔 (Enst.) 
12 Ağır Dolap 느린 의상실 (Enst.)
13 Kurt Ritim 늑대 리듬 (Enst.) 
14 진욱의 긴장 (Enst.) 
15 Aşk hasretinin arkadaşıyım 사랑은 그리움의 친구입니다 (Gitar Ver.) (Enst.) 
16 Fısıltı (Inst.) 
17 전단을 떼자 (Enst.) 
18 Ben Mükemmelim 나는 완벽해 (Enst.)


 

3 yorum: