Blog kullanım rehberi için tıklayınız.

1 Ağustos 2011 Pazartesi

Coffee House          Beklentilerimi karşılamayan bir dizi Coffee House.
Duydum ki çok komik bir diziymiş kendileri. Hemen izlemek istedim. Kang Ji Hwan gibi izlemekten büyük mutluluk duyduğum, rol aldığı yapımları izlemek için can attığım birini asla es geçemezdim zaten. 
          Diziye başladığımda gayet mutlu ve umutluydum. Kang Ji Hwan yine oyunculuğunu konuşturmuş, eğlenceli, komik bir yapımda rol almıştı. Herşey belli bir yere kadar güzeldi. Belli bir yerden sonra katlanılamaz değil diye düşüncemi olumsuzlaştırmaya başladı. Sonlara doğru dizi kendini iyice bozdu ve sonuçta hiç de hoşuma gitmedi. Tabiki bu benim bakış açım. Dizi izleyip çok beğenen insanlar mevcuttur eminim.
          Benim için ilk yanlış oyuncu seçimiydi. İkinci yanlış ise senoryanın kendini git gide bozmasıydı.
          İlk başlarda gerçekten çok eğledim. Lee Jin Soo'nun sekterine yaptığı işkenceler çok komikti. Kang Ji Hwan yine oyunculuğunu konuşturmuş ve bu karakteride çok yakışmış kendisine taki gizli aşkı ortaya çıkana kadar takibi ordan sonrası benim için Kang Ji Hwan bile olsa olumsuz...
          Oyuncu seçimi yanlıştı derken Kang Ji Hwan'dan bahsetmiyorum elbette ki. Başrol kadın yanlıştı bana göre. Neden? Çünkü o kızı gerçekten sevmiyorum. My Girl'de kötüyü oynamasından ötürü sevmediği zannediyordum ama değil kız da beni iten birşey var.
          Park Si Yeon yanlışta Ham Eun Jung çok mu doğru?... Elbette değil ben ikisini de yakıştıramadım Kang Ji Hwan'a. Ama illa tercih yapmam gerekseydi Ham Eun Jung'u tercih ederdim. Hem kız sekreteri olarak bir sürü eziyet çekti yazık. Hemde eli boş kaldı. Her ne kadar ona da bir sevgili versede senarist, Kang Ji Hwan'ın ardından teselli bile olmaz bence. :D
          Senoryanın yanlışlığına gelince öncelikle 18 bölüm fazla gelmiş ve uzun uzadıya bir dizi olmuş. Ve içerik zamanla kendinden saptı ne yazık ki. 
          İnsan sormadan edemiyor madem bu ikili taa eskilerden beri birbirlerini seviyorlardı o zaman bu yazar neden arkadaşı ile evlendi. Çapkın olduğunu bile bile neden kızı o adamla tanıştırdı. İkiside nikah masasına oturmuş zaten. Birinin karısı ölmüş. Diğerinin kocası nikahtan önce kaçmış. Ama sonuçta ikisi de birbirlerini gözden çıkarmış değil mi? Ne gerek var bu geri dönüşe canım. Bence arkadaş oldukları bölümler gerçekten daha güzeldi. :))
          Kang Ji Hwan'ı daha iyi yapımlarda gördüğümden bu dizi benim için sınırın altında kaldı ne yazık ki. Beni başlarda güldürsede sonradan sinire gark etti özetle.
          Yani ben derim ki ses tonu, bakışı, konuşması, kahkahalarla gülmesi ile Kang Ji Hwan gibi bir oyuncuyu izlemek şahane gerisi bu kez gerçekten hikaye.... benim için anlamsız bir hikaye hemde...:))
Ama Ost'lar oldukça güzel...:))


Adı: 커피하우스 / Coffee House (Kahve Evi)
Bilinen Adları: 페이지 원 / Page One (Sayfa Bir)
Tür: Komedi, Romantik
Bölüm Sayısı: 18
Yayınlandığı Kanal: SBS
Yayın Tarihleri: 17.05.2010 – 27.07.2010
Yayınlandığı Günler: Pazartesi ve Salı 20:55


Oyuncular:
 • Kang Ji Hwan / Lee Jin Soo

 • Park Si Yeon / Seo Eun Young

 • Ham Eun Jung / Kang Seung Yeon

 • Jung Woong In / Han Ji WonSoundtrack:
OST - 1
1 Kahve Evi -  Eun Jung 은정 (T-ara 티아라)
2 Bobble
3 Rüyalar
4 Sevimli Bebek
5 Yan Yol
6 Kahve Evi (Korku Versiyon)
7 Kağıt Ay
8 Sevimli Kutu
9 Swingkee
10 Kahve Evi (Gitar Versiyon)

OST - 2
1 Sütlü Kahve 우유보다 커피 - Bo Ram 보람 (
씨야) &Hyo Min 효민

OST - 3
1
Sayfa Bir 페이지원 (Part. 1) - SG Wo Neo Bi & Ok Ju Hyun SG워너비 & 옥주현
2 웃을께 -
Jo Sung Mo 조성모
3 난 이별을 모를래요 -
Hwang Ji Hyun 황지현
4
Sayfa Bir 페이지원 (Part. 2) - Ok Ju Hyun 옥주현 & Soo Yeon 소연 (T-ara 티아라)
5 Kahve Evi - 커피하우스 Eun Jung 은정 ( T-ara 티아라)
6 Kahve Evi 커피하우스 (Gitar Versiyon) (Enst.)
7 웃을께 (Enst.)
8 Sayfa Bir 페이지원 (Part. 1) (Enst.)

13 yorum:

 1. sırf Kang Ji Hwan'ı izlemek için katlanıyorum diziye..ama bana Kang Ji Hwan yetiyor..((:

  YanıtlaSil
 2. Bende sırf onun oyunculuğundan mahrum kalmamak için katlandım. Ama bazen gerçekten katlanma sınırlarımı zorladı.:)

  YanıtlaSil
 3. sarı saç ona hiç yakışmamış../: son 2 bölüm kaldı sonra capital skandal a geçecem yine Kang Ji Hwan izlemek için..((:

  YanıtlaSil
 4. bende pek yakıştıramam ama Kang Ki Hwan hayranlığımdan bunu göz ardı etmeye çalışıyorum:))
  Capital Scandal Kang JiHwan ı tanıdığım ve en çok sevdiğim finale sahip dizi. Benim için çok özel bir dizidir. Mutlaka izlemelisiniz.

  YanıtlaSil
 5. bende Hong Gil Dong da tanımıştım..oda harika bir diziydi..
  Kang Ji Hwan'ın burnundaki bene bayılıyorum desem çok mu psikopatlaşmış olurum bilemiyorum xD yüzüne ayrı bir sempati katıyor..((:
  neyse baya fanı oldum kendisinin...

  YanıtlaSil
 6. Kesinlikle katılıyorum, harika bir dizi Hong Gil Dong içinde her türlü duyguyu barındıyor.:)
  Psikopatça değil bence ayrıca öyle olsa bile çok iyi biliyorum ki fan olmak insanı öyle yapıyor:))

  YanıtlaSil
 7. bu arada bloğun çok güzel ellerine sağlık...((((:

  YanıtlaSil
 8. Çok teşekkür ederim.
  Böyle şeyler duyduğumda mutluluk çığlıkları atıp gerçekten mi diye sormak istiyorum.:))
  Ama ağır başlılıkla abartmadan teşekkür etmem gereğinin farkındayım:)
  Tekrar teşekkürler çok mutlu oldum.:))

  YanıtlaSil
 9. Ham Eun Jung'u başından beri başrol olarak tanıtmaları ve sonradan diziden eli boş göndermelerine çok bozulmuştum.Amaa Capital Scandal'dan beri Kang Ji Hwan'a, oyunculuğuna bayıldığım için izledim.Hayal kırıklığı oldu biraz tabi ama güzeldi yine de :)İzlemiş olduğum dizileri burda başkasının ağzından dinlemek de çok zevkli, izlemediklerim hakkında fikir edinmek de.Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 10. Ben teşekkür ederim.:) Hemde çokk:))
  Benimde Kang Ji Hwan ile tanışıklığım Capital Scandal'dan geliyor. Gelecekte onu Caiptal Scandal, Hong Gil Dong gibi başarılı yapımlarda izleme şansımız olur inşallah. Güzelim oyuncuğunu iyi kullanacağına eminim zaten:))

  YanıtlaSil
 11. Psikopatça kahkalar attığı zaman beni de beraberinde güldürdü Kang Ji Hwan :) Gerçekten çok iyi bir oyuncu. Ham Eun Jung'un ağzına ağzına vurasım var, karşıma çıkmasın. Şebelek kılıklı! Dizi çok güzel değildi ama izlenebilir. Komik de değil, dram da değil, romantik de değil. Ortaya karışık bişi :)

  YanıtlaSil
 12. "Ham Eun Jung'un ağzına ağzına vurasım var, karşıma çıkmasın. Şebelek kılıklı!"
  hahaha çok güldüm:) Bu diziden sonra ben sevmeye başladım Eun Jung'u.:)
  Kang Ji Hwan'ın oyunculuğunu ayrı severim hep. Kötü yapımlarda bile olsa oyunculuğundan mahrum kalmamak için izler buluyorum kendimi:))

  YanıtlaSil
 13. Ben de sırf Kang Ji Hwan için izledim diziyi adamın oyunculuğu çok iyi ama diğerlerini pek beğenmedim :/ ben de ısınamadım diğerlerine

  YanıtlaSil