Blog kullanım rehberi için tıklayınız.

8 Ağustos 2012 Çarşamba

The King 2 Hearts


          Lee Seung Ki'nin dizi yaptığı görünce pek bir sevindim. Rol arkadaşının Ha Ji Won olduğu öğrenince biraz buruldum. "Daha yakışanını bulamadılar mı Seung Ki can'a?" dedim. Konuyu okuyunca ise diziyi izlemek istemedim. Çünkü konuda "Kuzey Kore ajanı ile Güney Kore..."ibarelerini görünce gözüm başka birşey görmedi. Direk aklıma Myung Wol Spy dizisi geldi. "Bu kuzey-güney mevzusu beni bozar şimdi" dedim. Kaçtım diziden. Sonra el mahkum geri döndüm. "Seung ki bu ya bir göz atalım" dedim, beklentiyi en düşük seviyede tutarak.

          Seung Ki'nin oyunculuğu karşınında dehşete düştüm. Çünkü kendisi dehşet güzel oynamış.:) Dehşet güzel garip bir tamlama olsa da Lee Seung Ki'nin oyunculuğuna, dizinin alttan alttan yada açık açık verdiği her mesaja bayıldım, diziyi inanılmaz sevdim ve Kore'de gerçekleri böylesine tokat gibi çarpan bir dizi daha izlemedim. Amerikan aşığı bu milletin gözlerinin böylesi gerçekleri görebildiğine sevindim. Görüp bir de başkalarına anlatmak için cesaret edip dizi yapmalarını ayrıca takdir ettim. O zaman ver elini spoiler...:)

          Az önce söylediğim gibi Seung Ki can oyunculuğunu konuşturmuş. Lakayıt, şımarık tavırlarının altında birden sinirlenip ciddiye bağlayan ve karşısındakinin ağzının payını çok pis veren duruma geçişleri şahaneydi. Ve Seung Ki can bu dizi ile çok erkeksi görünmüş bence. Yani büyümüş adam olmuş bizim Lee Seung Ki.:))
Lee Seung Ki gerçekten severim. Evimizin şebeleği modunda gördüğüm insanlardan biriydi, Strong Heart sağ olsun. Ama şimdi namja listeme girmeye hak kazandı yani.:))

          İlk öğrendiğimde Ha Ji Won'un eşlik ettiğine bozulsam da sonradan doğru tercih olduğuna karar verdim. Ha Ji Won'u sevmesemde herkes o erkeksi Kuzey Kore ajanı tavırlarını beceremez bence. Han Ye Seul'de gördük bu işin nasıl batırılabileceğini.;)

          İlk başladığınızda dizinin amacının diğerleri gibi romantik komedi olduğunu sanıyorsunuz. Komedisi komik, romantizmi hoş. Hele bir sarılma sahnesi var ki bir çok aşk filmine taş çıkarır. Bu yüzden işler aceleye gelince "yahu bunlar bize yirmi bölüm ne gösterecek, dizi bundan sonra saçmalar artık dediğiniz noktada, beyninizde bir cümle beliriyor. "DİZİNİN AMACI ROMANTİK KOMEDİ OLMAK DEĞİL, gerçekleri yansıtmak..." Yani ben yarım akıllı geç anladım durumu. Meğerse türü kara mizahmış dizinin. Söyledikleri herşeyin taa ilk bölümden beri gerçekçi olduğunu 10.bölümde anladım. Bir yap-bozun parçaları gibi herşey birleşiverdi o anda.

          Dizi bize bilmediğimiz yada aslında bilip de görmezden geldiğimiz gerçekleri anlatıyor. Siyasi, barış, savaş, Güney Kore, Kuzey Kore, hatta Kpop, dış görünüş merakı vs. çok şey var dizide. Kore'yi hatta dünyayı daha pempe gözlüklerden sıyrılmış bir şekilde görüp tanımak için bir dizi olduğunu düşünüyorum ben. O halde yakaladıklarımı sizlerle paylaşmaktan gurur duyarım.:) ( Bu noktada söylemek isterim ki bundan sonra gayet sıkıcı bulacağınız bir yazı bekliyor olabilir sizi. Benim gibi düşünmeyip köpürebilirsiniz hatta ama benim bakış açım budur. Nokta. )

İşte O Gerçekler:

     * Dünya'nın savaş tacirleri tarafından yönetildiği gerçeği:

          Zaten hepimiz biliriz ya; dünyaya silahları satan Amerika ve birkaç Avrupa Ülkesi; sürekli milletleri bölüp silah satıp kanlı paralar kazanıp, sonra o paralarla bize ekonomik olarak işkence eden varlıklar. Mağdur ülkeler -ki bunlar özellikle gelişmekte olan ülkeler ile geri kalmış ülkeler oluyor- ekonomik zarar görür korkusu ile bazı konularda sessiz kalıp sahte gülücüklerle diploması yapmak zorunda kalıyor. Amaç barış değil ama daha az zarar görmenin yolları. Bizim ülkemizi bölmeye çalışanlar, Kore'yi bölenler, Hindistan'ı paramparça edenler, dini uyuşmazlıklardan şıra çakanlar, siyasi görüşler uydurup ortalık karıştıranlar, herşeyin suçlusu silah tacirleri, sömürge meraklıları. Bakmayın şimdilerde sömürge devlet olayının tarihe karıştığına. Herkes karışmış ayağına yatıyor sadece. Oysa can atıyorlar bir yerleri sömürmeye.
          "Müslümanlar terörist" deyip dünyayı dine düşman edenler, birbirine düşman edenler aslında onlar değil mi? Amerika'yı hiç sevmem ben. İngiltere'yi, Avrupa'yı hiç sevmem. Neden? Samimi bulmam. Yanlış anlamayın lütfen, elbette onlarda Allah'ın kulu. Ama ülke olarak yaptıkları sevmememi hak ediyor. Öyle ise Koreliler çok mu iyi? Neredeyse hepsi (bizim gördüğümüz kesim tabi) Amerikan aşığı. İyi değiller sadece bizim gibi aptalgillerdenler yada aptalı oynamak zorunda kalanlardan. Bu dizi bunu anlatıyor işte.
          Hindistan farklı mı? Kim Pakistan Hindistan diye düşman etti aynı kanları, komşuları, hatta akrabaları...
Bu konu böyle uzayıp gider işte... Mazlumu ezen canileri sevmemi beklemeyin benden.

     * Yüzeysellik:
          Güney'e eğitim için gelen Kuzey Ajanları'nı taşıyan otobüsün içinde cama yapışan Kim Hang Ah (Ha Ji Won) etrafındaki yakışıklı ünlülerin resimlerine bakıp bakıp rütbelerine göre koca beğenedursun, yoldaşı Ri Kang Suk şöyle der "Kulağa sanki tüm ilgin bedenlerineymiş gibi geliyor". Oppa sevdasını ne kadar güzel özetleyen bir cümle.:)) Ayrıca Ha Ji Won'un bir önceki rol arkadaşı Hyun Bin'i görünce "Hyon Binnn" diye bağırışına çok güldüm.:)
          Kadınlar yüzeysel de erkekler farklı mı sanki?
Erkeksi tavırları var diye kızı önce kandırıp sonrasında "Öyle biri senin neyini beğensin" diye kızı rezil rüsva eden Lee Jae Ha (Lee Seung Ki) içimdeki erkekleri ateşe vermek isteyen feministi uyandırdı.:)
"Ne biçim Kuzey ajanısın sen, dağıt şu öküzün ağzını burnunu. Acıma SeungKi can diye vur gitsin vurrr" diye tepiniyordum o sırada.:D:D Neymiş, Han Ah yeoja (kadın) değilmiş, Göstereyim ister misin?" demek neden sadece erkeklere özgü bir hal ki ya...:)) Tabi kadınlar daha terbiyeli çünkü hıhh:D
Bu olay benim başıma gelmiş gibi hissettim de o yüzden böyle tepkilendim. Kendimi çok kaptırdım anlayacağınız izlerken.:)

     * SNSD:
          SNSD ve erkeklerin tanımına bayıldım.
18 bacak karşında ne yapacağını bilemeyen ve onları aklından çıkaramadığını büyük bir kahırla itiraf eden Kuzey Ajan'ın repliği geliyor. "O günden beri o kızların bacakları aklıma takılıp kaldı. Kururmuş hayvan gibi miyim?" Devamı ise şöyle: "Standartları yok, sadece dış görünüşleri! Tiffany... Tiffany ne yani? Ne diye uyduruk Amerikan ismine sahip kıza kapılıyorum. Orta sınıf bir kadın..." Dikkat: Bu sözlerin hepsi dizinin yazarlarına aittir. Benle alakası yok. Ben bu kadar ağır konuşmam bilirsiniz ki. Ama biraz katılmadan da edemeyeceğim.;))

     * Adalet:
          İzbandut gibi bir herifle aynı odayı paylaşacağını gören velihat prens soluğu yetkilinin yanında alır. "O takım lideriymiş, ben kraliyettenmişim, böyle şeylere hiç gerek yok. Adalet adına bana da tekli o da verseniz olmaz mı?" :D

     * Korku:
          Ölüm Korkusu; Ölümle burun buruna kalan iki düşman, sabahısı kavga ederken sarf ettikleri kötü sözleri geri alırcasına, "Sen esaslı biriymişsin." "Sende seksisin, alımlısın." diyerek gönül almaya çalışıyorlardı.
          Bir annenin -yürek parçalayan- korkusu; "Sadece gözümüzü kapatıp hiç birşey olmamış gibi davranalım... Bunu kalbime gömeceğim. Bu defa korkak davranalım." diyerek oğluna yalvaran anne beni çok üzdü. Büyük oğlunu ve gelinini kaybetmenin acısını yok sayabilmeye razı, kızının kötürüm olmasını ezelden geldiğini düşünmeye razı... Tek isteği küçük oğlunu da kaybetmemek. Anneler gerçekten başka bir yürek taşıyor. Tabi insan ve anne kavramını hakkı ile taşıyan varlıklardan bahsediyoruz.:))

Şimdi ben susayım, çektiklerim konuşsun birazda.:))
Bizde bizde... Ama biz Çin'den de pek haz etmiyoruz. Çünkü kendi çıkarı neredeyse oraya koşuyor.
Adalet sadece Allah katında mevcut bence. İnsanlar adalet sağlamaktan aciz malesef ki. Oysaki Allah herkese akıl, herkese göz, herkese vicdan veriyor. Ama nefsin oyuncağı olmuş insanoğlu...
Ah bizde bundan şikayetçiyiz işte.:D İnsanın aradığı standartları yükseltiyor bu eşekler.:D
Hadi sıkıyorsa yalan desinler...:))
Ne demek her zaman, her fan girl'ün birincil görevi:P :))
          İşte böyle sevgili çingularım. Kore'ye Kore'yi anlatan bir yapım. Bana göre dünyayı silah tacirlerinin ve Amerikalıların yönettiği hatta pis bir şekilde yönettiğini anlatan bir yapım. Dünyayı savaşın yönettiğini anlatan bir yapım.
"Amerika'nın ne kadar pislik olduğunu biliyormuş Korelilerde... vay bee.." dedirttiler bana özetle.
Ve anlamış olduğunuz üzere Amerika'nın izlediği pis politikalara olan kinimi sayfalarca kusabilirim ama susuyorum artık. "Amerikan yönetiminin ve izlediği adi politikalardan nefret ediyorum, tiksiniyorum, iğreniyorum diyip en ergen mahalle karısı modunda "Allah sizi taş etsinn oğlummmmm" diyip, konuyu kapatıyorum ama.:D

          Ve 180 derece açılı ile geliyorum dizinin en üzücü noktasına. Zavallı Lee Jae Shin. En büyük acıyı o kızcağız çekti. Öyle ki özgürlüğünü kaybedip tekerlekli sandalyeye mahkum olması bile yaşadığı en küçük acı olaraka kaldı malesef. Zorla abisini öldürtmüş bir nevi şerefsizler kıza. İnsan nasıl yaşar o psikoloji ile? Üstüne bir de sevdiği adama kavuşamadan kaybetti. Çok üzüldüm, çok içim parçalandı oncağızıma.:)
          Dizinin en sinir bozucu yani ise işte tam da bu kısım. Lee Shi Kyung tam jübile yaptı, kendini mükemmelik seviyesine çıkardı, gözümüzde kocaman oldu, "Cansın sen Lee Shi Kyung" diyip sarılmaya koşarken biz adam öldü yahu.:(( Bende en az Seung Ki kadar ağladım o sahneden. Yazık ettiler bence Lee Shi Kyung'a yazarlar. Ne gerek vardı öldürmeye. Sırf birini daha öldürelim diye olmuş yani. Kralla kuzeyin aşkı aşkta onların ki değil mi sanki. Hor gördüler zavallımları.(: Yazarlara kızdığım tek nokta burasıydı işte.

          Ve en sevdiğim iki noktaya geliyorum. Eminim herkesin bayılacağı nokta birincisi.:D
Huhuhu... Aferin size yaaa... seviyorum sizi... Evet müttefikiz biz (sanki ben katıldım savaşa) :D
Ama sonrasında bende bir durdum düşündüm SeungKi can gibi. Bu durumda biz Kuzeylilere düşman sayılırız değil mi? Ne tuhaf bir ikilem şu dünya...
          Ayrıca söylemek isterim ki, bizim ordumuz güçlüdür bir kere. Herkes başa çıkamaz öyle... hıhh:))

İkincisi: Kesekkidıra...:D (çok güzel bağırıyor Seung Ki... Beğenmeme başka anlamlar yüklemeyin.:D)
Bu arada "ke" Korece köpek demek, köpek herifler de demiş olabilir... Yani siz öyle kibarlaştırın bence.:) Ama çok güzel verdi ağızlarının payını yaa.:))
Ehh Seung Ki, ben bu yapımdan sonra seni bir Amerikan yanlısı yapımda göreyim de bak koparmıyor muyum
o kulaklarını taa Korelere gelip... :D:D

          Son olarak herkesin genel anlamda şikayetçi olduğu bir durum varmış dizide. Malum Seung Ki kiss sahnesinde yerini sabitlemiş isimlerden. Düzgün bir kiss göremedik dizide diye yönetmeni boğazlamak isteyenler varmış. - ki çaktırmasam da bende onlardan biri olabilirim her an.:D - "Aman boşverin canım" diyorum buradan şikayetçilere, Ha Ji Won kartoşunu öpeceğine Shin Min A'ları öpsün.
Üstümde beni de boğazlamak isteyen gözler görüyorum sanki şuan.:D
Tamam vazgeçtim, evlesin karıcığını öpsün.
Aaaa bakmayın öyle belki sizinle evlenir.:DD (Rüyanızda görürsünüz. :D)

 Adı: 더킹 투하츠 / Do king tu hachı
Diğer Adları: 킹 (King) / 더킹 (The King) / 킹 투허츠 (King 2 Hearts)
Tür: Kara Mizah
Bölüm Sayısı: 20
Yayınlandığı Kanal: MBC
Yayın Tarihleri: 21.03.2012 – 24.05.2012
Yayınlandığı Günler: Çarşamba – Perşembe 21:55Oyuncular:

Lee Seung Ki / Lee Jae Ha

Ha Ji Won / Kim Hang Ah

Jo Jung Suk / Eun Shi Kyung

Lee Yoon Ji / Lee Jae Shin

Yoon Je Moon / Kim Bong Goo - John Mayer


The King 2 Hearts OST
Part 1 28.03.2012
01 Seni Deli Gibi Özlüyorum 미치게 보고싶은 - 태연 (소녀시대) / Tae Yeon (SNSD)


Part 2 11.04.2012
01. Aşk Ağlıyor 사랑이 운다 -
K.Will

Part 3 25.04.2012
01. İlk Aşk 처음 사랑 – Lee Yoon Ji 이윤지 [배우]
02. Söyleyemem - 말 못하죠 – J-Min(제이민)
03. İstediğimi Yaşayacağım 내 맘대로 살꺼야 – 슈퍼키드(SuperKidd)
 

Part 4
01 Sadece 오직 너만을 - Hyun Seong (Boyfriend)

Full Album
1. Kral (더 킹)
2.
Seni Deli Gibi Özlüyorum (미치게 보고 싶은) – Tae Yeon (태연)
3.
Aşk Ağlıyor (사랑이 운다) – K.Will (케이윌)
4.
Söyleyemem (말못하죠) – J-Min
5.
Sadece (오직 너만을) – Boyfriend’s Hyun Seong (현성 – 보이프렌드)
6.
İstediğimi Yaşayacağım (내맘대로 살꺼야) – Super Kidd (슈퍼키드)
7.
İlk Aşk (처음사랑) – Lee Yoon Ji (이윤지)
8. Kral, sevgi ve duygu (더킹 사랑과 감동)
9. Hang Ah'ın Rüyası (항아의 꿈)
10. Ölüm Hattı
11. İki Kalp (두 개의 심장)
12. Beraber (함께…)
13. Özel Görev (특수임무)
14. Hüzünlü Hava (슬픈 하늘)
15. Gülen Gün (웃는날)
16. Acı Aşk (아픈 사랑)
17. Sevimlisin
18. İhlal
19. Gözlerini Kapatırsan Eğer (눈을 감으면)
20. Yanan Kalp (타는 마음)
21. Kaygan
22. Tembel
23. Kara Mesaj
24. Parlak Gün
25. Yeni başlangıç (새로운 시작) Bu yazıyı tam yayınlıyordum ki,
 önizleme sırasında kafayı yiyen blogspot yazdığım herşeyi sildi.
Sinirden ölecektim az kaldı. 
Herşeyi tekrar yazmak zorunda kaldım. 
Allah'tan önizlemede yazılar çıkmıştı.
Böylece tekrar yazmak kolay oldu. 
Yoksa hayal oluyordu bu yazı. 
Kıymetini bilelim bu yüzden.:))

36 yorum:

 1. o kadar güzel yazmışsın ki herhangi bir şey ekleyemiyorum:D bayıldım yazına eline düşüncelerine sağlık. bende çok beğenerek izlemiştim. hatta bu diziden sonra başladığım diziler çok boş geldi izleyemiyorum 1-2 bölümden sonra bırakıyorum.

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim, beğenmene çok sevindim. :)
  Böyle güzel diziler bulmak kolay olmuyor artık. Hele bunun gibisi... Bir The King 2 Hearts daha yok Kdramada henüz.:))

  YanıtlaSil
 3. Sonundaa :) Kesinlikle ama kesinlikle aynı düşüncelerimiz böyle bir dizi bir daha olmaz

  YanıtlaSil
 4. yazmış olduğun bu güzel yazıya alakasız bi konu hakkında soru sorarak haksızlık ettiğim için özür dilerim :D ama sormam lazım Türki'yeden izleyebilieceğimiz bi kore kanalı varmı? :) emeğine sağlık bu arada yazı çok güzel olmuş dizide harikaydı gerçekten :) yazılarını hep beğenmişimdir zaten :)

  YanıtlaSil
 5. Aynı düşündüğümüze sevindim Özlem.:))

  Teşekkür ederim adsız. :) Eğer evde uydu varsa KBS World kanalının izlediğini duymuştum ama bizde uydu olmadığı için ben izleyemiyorum. Belki daha başka kanallarda vardır ama bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olamayacağım malesef.

  YanıtlaSil
 6. Eline koluna parmaklarına sağlık, müthiş bir yazı yazmışsın. İzlemekten vazgeçtiğim bir diziydi ve senin sayende izleme kararı aldım ^^

  YanıtlaSil
 7. Teşekkür ederim, izlemelisin kesinlikle.:)

  YanıtlaSil
 8. Selam. ^_^
  Yorumlarına kesinlikle katılıyorum, çok iyi özetlemişsin diziyi ellerine sağlık. :)
  Ama senin aksine ben Ha Ji Won'u izledikten sonra bile beğenmedim. Seung Gi'me yazık oldu valla. :P

  O kadar vaktini ayırıp yazdığın yazının sonradan silinmesi nasıl koyar adama çok iyi bilirim, benimde başıma gelmişti. :( Yeni bir yazımı yayınlarken yanlışlıkla bi öncekini silmiştim. Ama azmedip tekrar yazdım yazıyı. :D
  Tekrar ellerine sağlık, zevkle okuduğum bir yazıydı ve cidden çok güzel bir diziydi. :D

  YanıtlaSil
 9. merhabalar..
  yazın gerçekten şahane olmuş..bu yazıyı okuduktan sonra diziyi izleme istediği doğdu bende..ama kore dizilerini izleyebileceğim güzel bir site bulamadım bir tane..acaba önerebileceğin var mı?

  YanıtlaSil
 10. <Hoi Hoi
  Teşekkür ederim, aynı düşünceleri paylaştığımıza sevindim:))
  Bencede Seung Ki ile Ha Ji Won pek yakışmıyor.:) Sadece Kuzey Kore'nin erkeksi ajanı davırlarını beğendim Ha Ji Won'un.:D Yoksa gözü olan için yakıştırmak mümkün değil ikisini, değil mi?:D

  Çok sinir bozucu bir durum gerçekten silinmesi. Bu yüzden bu yazı benim için çok değerli oldu. Beğenilmesine ayrıca seviniyorum o yüzden.:))


  <Adsız
  Teşekkür ederim.:) İzlemelisin mutlaka. Bende Yeppudaa'dan izliyorum. Orayı tavsiye edebilirim.:))

  YanıtlaSil
 11. Lee seung gi yi cok severim o yuzden ilk başlama sebebimdi oppam am sonra ogrendim ki gil ra im de varmış bu dizide dedimki tadına doyum olmaz gercektende oyle oldu bir içimlik diziydi cobucak bitti.ben lee seung gi nin sapsal vurdumduymaz hallerine bayılıyorum bence butun dizileri izlenmeli...
  Size gelince cok hoş komik ve akıcı bir yazı olmuş.İnsanın gülesi geliyor...herzaman böyle yazılar yazman dilegiyle...

  YanıtlaSil
 12. Bir de resimlerinin altında ki yorumlar süper olmus güle güle bir hal oldum!!:)

  YanıtlaSil
 13. Lee Seung Ki benimde oyunculuğunu takdir ettiğim biri. Özellikle The King 2 Hearts sayesinde daha da gözüme girdi yeteneği.:)

  Teşekkür ederim, eğlendirebiliryorsam sizleri gerçekten çok mutluyum.:))
  Koreliler böyle kalite diziler yapsın bende böyle yazabileyim her zaman inşallah.:))

  YanıtlaSil
 14. Her söylediğine katılıyorum ve Bence de Shin Min Ah'ı öpsün daha iyi...Bu dizide oyunculuk konu verdiği mesajlar hepsi harikaydı.İşte O Gerçekler: bölümümne de bütün kalbimle katılıyorum ve birşey eklemek istiyorum o "Müslümanlar terörist" izlenimi hep o İsrailli mi İranlı mı Kesekkidıra lar yüzünden bomba atarken Allah'ın ismini söyleyen o Kesekkidıra lar yüzünden...Lee Shi Kyung ve Lee Jae Shin konusunda sana katılıyorum o senaristleri varya dedirtti bize yazdığın o bölümü okurken bile gözlerim yaşardı....Harika bir diziydi..Eline sağlık..

  YanıtlaSil
 15. Dizide Amerika'nın Kuzey Kore'yi suçlamak için 40 insanı öldürdüğünü duyunca kafamda kocaman soru işareti şeklinde ampuller yandı. Belki o olaydaki gibi müslümanların yapmadığı bir şeyi müslümanların üstüne atıp, sonradan zorla kabul ettiriyorlar örgütlere kim bilir? İnsanlık gerçekten çok kirli. Bu dizi bir çok konuda Korelilerin de gözünü açmıştır umarım.
  Teşekkür ederim Irmak, aynı düşünceleri paylaşmamıza çok sevindim.:))

  YanıtlaSil
 16. tebrıkler cok begendm yazınızı sizi takip edıyodum ama yorum yazmaya fırsatım olmamıstı.bu yazınıza fırsatmış:) ben anlatıs tarzınıza bayıldım acaıp dogru tesbıtler bunlar ama herkes bılmıyo malesef.. Bende ızlemek ıcın can atıyorum.. ;) bu arada turkıye olayına bıttım yatakta ıste budur dıye debelendım :)) nasıl bı mılletız kıymet bılmek lazım ;) bayagı uzun bı yazı oldu ama ıdare edın.. Haberlerın devamını dılıyorum... Arora..

  YanıtlaSil
 17. Benim ki kadar uzun değil, üzülmeyin.:))
  Çok teşekkür ederim, yorumlarınızı her zaman beklerim.:) Bilinmeyen yada görmezden gelinen gerçekleri çok güzel anlatan bir dizi, bende elimden geldikçe toparlamaya çalıştım işte.:))
  Millet olarak çok kıymetli değerlere sahibiz ki biz Kore Savaşı'na sırf Birleşmiş Milletler belasına giden bir ülke olduğumuz halde dedelerimiz öyle güzel insanlık dersleri vermiş ki orada insan söylecek söz bulamıyor. Allah razı olsun demekden öteye gidemiyoruz malesef.(:

  YanıtlaSil
 18. mimlendiin! ^^ http://ifeelgoodman.blogspot.com/2012/08/mim-anime-karakterleri.html

  YanıtlaSil
 19. Çok teşekkür ederim. En kısa zamanda el atacağım tam benlik olan bu mime.:))

  YanıtlaSil
 20. meraba ben bir site buldum çok ucuza kore ile ilgili herşey var url sini verebilirmiyim

  YanıtlaSil
 21. Tabi verebilirsiniz, benim için sorun değil.:)

  YanıtlaSil
 22. http://koremarketi.com/Anasayfa/
  url bu herşey var shinee defter khj kalem postit cnblue grubunun ear fun albümü ki benim dediklerim hiç birşey...herşey ucuzun ucuzu...d

  YanıtlaSil
 23. dizilerden nasıl resim kesiliyor yada videolardan...

  YanıtlaSil
 24. Ben picasadan yardım alıyorum. Picasa açıkken print screen tuşuna bakarsan izlediğin ekran yakalanacaktır.

  YanıtlaSil
 25. picasa ne acaba daha ayrıntılı anlata bilir misiniz indir mekmi gerekiyor

  YanıtlaSil
 26. Bir fotograf düzenleme programı. Bilgisayarın içindeki tüm resimleri, fotografları bir arada göremeyi sağlayan bir program. Ben yıllardır kullanırım. Kurmak gerekiyor bilgisayara.
  Kurduktan sonra daha öncede söylediğim gibi Picasa açıkken print screen tuşuna bakarsan izlediğin ekran yakalanacaktır.

  YanıtlaSil
 27. internetten olmuyor galiba ille bilgisayara yüklü olması gerekiyor

  YanıtlaSil
 28. evet program bilgisayar yüklenmeli

  YanıtlaSil
 29. yok ben video yu demek istedim ..)

  YanıtlaSil
 30. Ellerine sağlık .. Gercekten cok güzel yorumlamıssn.. Başroldeki kız evet biraz yaşı fazla gelmiş olabilir ama böyle siyasi ve ağır bir diziyi ve cesaret isteyen bu karakteri cok iyi kaldırdığını düşünüorum zaten romantik komedi gibi başlasada asıl verilen mesajlar cok gerçekçi ve sert mesajlardı ve bnce bu rolü bir başkası bu kdr kaldıramazdı diorum .. diğer başrole diecek söz
  m yok zaten duygu geçişleri cok güzeldi ilk kez izlediğim bi oyuncu olduğu için cok bi beklentim yoktu ama beni gerçektn cok sasırttı bnce artık bizimde gercktn reyting odaklı deildi sanat odaklı diziler filmler yane mesaj veren ufacıkda olsa bi şeyler kazandırabilicek yapımlarımz olması lazım artık diorum .. şunuda demeden gecemicem bnde bi Bof hastasıym Le min ho evet harikaydı ama Lee Seung Ki da bi başkaydı ikisini kıyaslayacak olursam Lee Seung Ki daha ağır bastı bende .. .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.:)
   Lee Min Ho ssi oyuncu, Lee Seung Ki ssi şarkıcı kölenli aslında. Ama BOF performansı ile karşılaştırınca Lee Seung Ki daha başarılı benimde gözümde. Ben Lee Min Ho'yu BOF ile sevenlerden değil, BOF'dan sonra sevenlerdenim.:) Bizde gerçekleri anlatan diziler olsa da anca vurdu kırdılı, kanlı bıçaklı olur, oturup için kaldırmaz. Oysa Kdramalarda hepsini öyle güzel harmanlıyorlar ki tadı bir başka güzel oluyor dizinin. Tabi hepsi öyle değil ama çok başarılı bulduğum yapımlar var. The King 2 Hearts'da onlardan biri. Oyuncular performansı, konusu, senaryosu, verdiği mesajları ile romantizmi, komedisi, hazzı tam ayarında.:))

   Sil
  2. Evet belkide dediğin gibi ben daha yeni yeni kore dizilerini izliyorum sen daha cok bilgi biliosun ve biçok dizi izlemişsin ve dizi film yorumların cok isabetli .. ben ciddi rolleri komediden daha üstün tuttugm için böyle düşünüorum yane bu dizi cok daha etkileyici ciddi bi yapım oldugu için kafamda daha bi üstlere yerleşti .. . ama tabiki Bof bi harikaydı ona lafım hiç yok :) gerci bof ta sadece komedi deil di dram romantzm herşeyi barındıran bi diziydi .. .

   Sil
  3. Teşekkür ederim, kendimce atıp tutuyorum aslında, isabeti aynı düşündüğümüzden olsa gerek.:)
   Bende oyunculuğu ciddi rollerle ölçen biriydim. Özellikle ağlamayı ve ağlatmayı beceren insan benim gözümde pişmiş bir oyuncu demektir. Ama komedi alanı da çok zor, herkes beceremezmiş gibi geliyor. Orta okul yıllarımda bende okul tiyatrolarında oynardım ama komedi pek beceremezdim. Oradan biliyorum.:))

   Sil
 31. Merhaba bende bu diziyi beğenerek izlemiştim.Çok güzel anlatmışsın bayıldım anlatışına :D :D içimden geçenleri aktarmışsın resmen düşüncelerine katılıyorum özellikle amerika hakkında olanlara.Bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim dizinin tek beğenmediğim kısmı aksiyon sahnesi olmuştu lunaparktaki sahne neydi o öyle kız resmen uçuyordu.Bide o Türkiye bizim müttefiğimiz dediği sahnede nasıl sevinmiştim anlatamam.Ancak bir fan anlar bir fanın derdinden diyerek çok içten ve güzel yazmışsın ellerine sağlık diyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.:) Çok sevdiğim ve kaliteli bulduğum bir dizi. O yüzden bu kadar üstünde durdum, istiyorum ki herkes izlesin aslında.:D

   Aynı düşünceleri paylaştığımıza sevdim, aksiyon sahnesini unutmuşum, dahası Lee Shi Kyung anlamsız ölümünden sonra bütün anlamsızlıklar hiç göründü gözüme sanırım.:)

   Sil
 32. ha ji won'a haksızlık yapmayın...ben onu seviyorum benim gözümle bakıldığında ...evet abartı çok ama kız o kadarda çirkin değil eğer çirkinse ben o çirkine bayılıyorum...yok sanatsal becerisi yüzünden eleştiriliyorsa o kadar da boş bir kadın değil hem manken hem şarkıcı hem aktrist...yani üçünü bir şekilde becermek cidden kolay mı...sevgili dostlar...?

  YanıtlaSil