25 Eylül 2019 Çarşamba

Along With the Gods

Geçenler çok sevdiğim bir arkadaşımın attığı dram listesinde fantastik konusu ile dikkatimi çekti Along With The Gods. İlk bulduğum fırsatta filmi izlemek için geçtim ekranın karşına bende.

Fragmanda gördüğüm Cha Tae Hyun ssi ne hikmetse filmin yarısına kadar yoktu. Dahası fragmandan çok başka ilerliyordu film. Şöyle bir bakayım asianwiki diyip filmi yarısında durdurduğumda acı gerçek ile yüzleştim. Meğer bir seri filmiymiş ya bu.

Ve ben birincisinden değil ikincisinden başlamışım. Resmen bir kitabından ortasından başlamak gibi balıklama dalmışım filme. Siz benim gibi yapmayın önce birincisini sonra ikincisi izleyin.:)

The Two Worlds:


신과함께 Shinghwa Hamgge isimli bir webtoondan uyarlama aslında filmimiz. Konu olarak budistlerin ölümden sonra inanışını üzerinden ilerleyen bir teması var.


Fantastik-bilim kurgu sahneleri çok başarılı, öncelikle efekt ekibini tebrik etmek isterim. Her iki filmde görsel açıdan çok kaliteli. Hollywood'un macera dolu bilim kurgu filmlerini sevenler bu filmleri de çok seveceklerdir eminim. 

Diğer yandan karakterler çok sağlam yazılmış. Ana karakterler ve filmin devam eden dizi havası en beğendiğim kısımlar oldu kesinlikle. 

İlk filmimiz kesinlikle bir Cha Tae Hyun filmi. Bizi güldürüyor, eğlendiriyor, düşündürüyor ve en önemlisi sonunda kesinlikle ağlatıyor.

Önce filmin ikincisi izlemiş biri olarak filmin ilkinin resmen kalitesini yarıya indirdim. Çünkü merak uyandıran sahnelerin nereye bağlanacağını ikinci film sayesinde biliyordum. Ama Cha Tae Hyun herşeye rağmen her filminin sonunda olduğu gibi beni ağlatmayı başardı.



The Last 49 Days


İkinci filmin olay örgüsüne bayıldım. Yine duygusal sahneler vardı ama olay örgüsü kişilerin bağlantıları o kadar güzeldi ki... Beni şaşırtabilen çok yapım çıkmıyor karşıma kolay kolay artık.

Adeta hayran oldum filme ve karakterlerine. Senaryoyu webtoonu yazan mükemmel zekayı akışlamak istiyorum. O kadar güçlü karakterler yazmış ki... İyi insan olmanın önemi, hataların bizi kötü insana dönüştürebileceği mesajları; oyuncuların kaliteli performansları ile birleşince gişede başarılı olması çok da şaşırtıcı gelmiyor insana. Gerçekten hak ettiği yeri almiş bir yapım.

Son olarak bazılarınıza saçma gelecek konusu belki de filmin. Müslüman insanlarız gavurların ölümden sonraki inanışların bize ne diye düşünebilirsiniz. Zira filmi izleyeceğimi söylediğimde bir kaç kişiden duydum bu cümleleri. Ama inanç gerçekten kişinin kendi içinden gelen birşey. İyi ki müslümanım diye şükredersiniz farkında olmadan kim bilir. Belki doğru olan 49 gün sonunda yeniden doğmak değil, Allah bir ve Allah'tan başka ilah yok bunu bilmek bile bunun doğru olmasının güzelliğine sahip olmak bile şükür sebebi bence. Allah'ın gerçek niyetlerimize göre bizi değerlendirmesi, gerçeklerin görünenden farklı olduğunu bilmesi bile şükür sebebimiz olmalı. Film müslüman olana iyi ki müslümanın şükrünü de getirebilir belki, kim bilir.
Siz izleyin arkadaşlar... Tavsiyemdir.

Kısacası siz ayrıntılara takılmayın mutlaka filmi izleyin. 

Ve benim gibi beğenenlerine müjde. Film devam edecek. 3 ve 4 aynı zamanda yayınlanacakmış. Hepimiz beklemedeyiz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder